czwartek, 10 kwietnia 2014

Be fit ! - part I


Hej!
Dzisiaj będzie o ćwiczeniach i ograniczaniu słodyczy. Niedawno rozpisałam sobie próbę harcerską na stopień samarytanki , gdzie znalazły się dwa punkty, o których chcę dzisiaj powiedzieć. Jeden z nich ( chyba ten trudniejszy) to taki, że nie będę przez 3 miesiące jeść słodyczy. Zaczęłam poniedziałku 31 marca i jak narazie daje rade, chociaż dzisiaj śniło mi się że zjadłam batonika :P
Drugi punkt to taki, że będę ćwiczyć trzy razy w tygodniu. Dlatego dzisiaj chciałabym napisać o moich ćwiczeniach. Robie ćwiczenia na uda i pośladki , dzisiaj pokażę Wam te na uda :

ĆWICZENIA NA UDA

1) unoszenie nóg w leżeniu na boku
  Unieś lekko biodra i obie nogi opierając je na stopach. Podnieś noge , która jest wyżej i wytrzymaj 5   sekund. Zrób po 5 takich ćwiczeń na każdą nogę.

2) nożyce
  Tytuł mówi chyba sam za siebie. Ja robie 2 serie po 15 nożyc.

3) ściskanie ud
   Usiądź ze złączonymi nogami i połóż poduszkę między kolanami i udami. Przez 5 sekund ściskaj kolana      jak najmocniej. Powtórz ćwiczenie dwa razy.

4) przysiady Plie
   Stań w szerokim rozkroku, skieruj o 45 stopni w strone zewnętrzną a dłonie połóż na biodrach. Wykonaj przysiad tak, aby kolana nie przekraczały linii stóp. Wykonaj 10 przysiadów.

5) podnoszenie nogi do przodu
   Oprzyj się np o krzesło , zegnij jedną nogę lekko w kolanie a drugą podnieś maksymalnie do przodu prostując ją, wytrzymaj tak 5 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy na każdą nogę.

6) podnoszenie nogi w bok
   Ćwiczenie wygląda tak samo jak to powyżej tylko zamiast do przodu podnieś nogę w bok. Wykonując je nie obracaj biodrami ani barkami.

7) podnoszenie nogi do tyłu
   Stań przodem do krzesła i podnieś wyprostowaną nogę do tyłu na 20 cm nad ziemią. Wytrzymaj 5 sekund. Wykonaj ćwiczenie 20 razy na każdą nogę.

8) wykroki
   Zrób duży krok jedną nogą do przodu, a drugą zegnij w kolanie tuż nad podłogą. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każdą nogę.

Na dzisiaj tyle, w następnym poście pojawią się ćwiczenia na pośladki.

Pamiętaj o rozciągnięciu się przed i po wykonaniu ćwiczeń!

4 komentarze: